Instalacje fotowoltaiczne, choć nieustannie zyskują na popularności, wciąż są stosunkowo nową alternatywą do tradycyjnego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej. Zważając na ich krótką obecność na rynku, rozwiązania fotowoltaiczne mogą budzić wątpliwości. Czy instalacje fotowoltaiczne są opłacalną inwestycją? Czy fotowoltaika negatywie wpływa na zdrowie? To zaledwie dwa przykłady najczęściej pojawiających się pytań.

Poddawanie w wątpliwość zasadności wyposażania swojego domu w instalację fotowoltaiczną często wynika z nieufności do nowoczesnych rozwiązań, a także z posiadania niedokładnych lub nawet sprzecznych z prawdą informacji na temat Odnawialnych Źródeł Energii. Jednym z mitów dotyczących fotowoltaiki jest jej szkodliwość dla zdrowia poprzez wytwarzanie niebezpiecznego promieniowania elektromagnetycznego, powodującego m.in. zawroty i bóle głowy, złe samopoczucie, nudności, zaburzenia snu i widzenia. Informacje te są oczywiście niezgodne z prawdą.

Fotowoltaika a zdrowie

Faktem jest, iż panele fotowoltaiczne generują pole magnetyczne, jednak według badań promieniowanie to jest nieznaczne i co więcej w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi oraz środowisko naturalne. Warto podkreślić, iż promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzają nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także inne urządzenia elektryczne – chociażby telewizor, telefon czy router WiFi.

Sprawdź również:  Poznaj rodzaje i typy modułów fotowoltaicznych

Można śmiało powiedzieć, że fotowoltaika wpływa na zdrowie tylko w sposób pozytywny. Instalacje fotowoltaiczne są ekologiczne i pozyskują energię ze słońca, zastępując tradycyjne elektrownie i piece, które bardzo często przyczyniają się do powstawania smogu oraz emitowania niebezpiecznych substancji – gazów, pyłów, związków chemicznych. Pomijając kwestię zdrowia fizycznego, zainwestowanie w instalacje fotowoltaiczne może przełożyć się również na polepszenie ogólnego samopoczucia, gdyż rezygnując z usług zewnętrznych dostawców prądu, zyskają Państwo dodatkowe środki na poprawę komfortu życia i poczucie bezpieczeństwa.

Instalacje fotowoltaiczne

Zapraszamy do kontaktu klientów indywidualnych i przedsiębiorców, którzy planują wdrożenie instalacji fotowoltaicznych w swoich domach lub firmach. Nasi doświadczeni specjaliści z chęcią pomogą Państwu wybrać najbardziej dopasowane instalacje fotowoltaiczne do osobistych potrzeb i preferencji, a także odpowiedzą na wszelkie wątpliwości. Gwarantujemy profesjonalne podejście, atrakcyjne ceny i doskonałe przygotowanie merytoryczne z zakresu wpływu fotowoltaiki na zdrowie i nie tylko. Czekamy na Państwa wiadomość!