Czy rozważasz przejście na energię słoneczną, aby móc zaoszczędzić na rachunkach za prąd? A może masz już instalację fotowoltaiczną i potrzebujesz nowego falownika? Niezależnie od sytuacji nadszedł czas, aby sprawdzić, czy falowniki FoxESS są warte swojej ceny. Zapraszamy do lektury w celu świadomego dokonania wyboru.

Czy falownik jest niezbędny w systemie fotowoltaicznym?

Słońce jest wydajnym źródłem energii, którą można zbierać za pomocą ogniw słonecznych. Powstającej energii nie można jednak wykorzystać bez użycia tzw. falownika czy – mówiąc innymi słowy – inwertera.

Firma FoxESS produkuje inwertery słoneczne i inne rozwiązania do magazynowania energii, a jej siedziba znajduje się w Wuxi w Chinach. W branży komponentów solarnych jest to jedna z najnowszych firm, powstała we wrześniu 2019 roku.

Właściwie dobrany falownik jako podstawa wydajnego systemu

W zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej należy dobrać odpowiedni falownik. Seria F firmy FoxESS oferuje falowniki jednofazowe i podwójne MPPT o zakresie mocy wyjściowej od 3 kW do 6 kW dla małych i średnich instalacji mieszkaniowych.

Falownik fotowoltaiczny Fox serii T jest przeznaczony do budynków mieszkalnych z przyłączem 3-fazowym i małych instalacji komercyjnych z opcjami od 3 kW do 25 kW. W ofercie FoxESS są też dostępne falowniki łańcuchowe. Wszystkie one to wysokiej jakości, nowoczesne technologie fotowoltaiczne.

Sprawdź również:  Najlepsi producenci modułów fotowoltaicznych

Wydajne i nowoczesne falowniki FoxESS

Ważnym aspektem uzyskania jak największej wartości z falownika słonecznego jest wybór inwertera o odpowiedniej wielkości, aby zoptymalizować wydajność systemu paneli słonecznych.

Standardy wydajności falowników w budynkach mieszkalnych wynoszą na ogół od 95 do 98 procent. Falowniki FoxESS mają bardzo dobre opinie od fachowców w dziedzinie. Spełniają one wymagane standardy i mają maksymalną sprawność co najmniej 97,4% w zakresie zastosowań domowych oraz aż do 98,6% w przypadku komercyjnego falownika fotowoltaicznego o mocy 25 kW.

Falowniki FoxESS mają stopień ochrony przed wilgocią IP65, dzięki czemu nadaje się do wszystkich miejsc instalacji wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wszystkie falowniki FoxESS są wyposażone w funkcję zdalnego monitorowania za pośrednictwem portalu internetowego lub aplikacji.

Zadowoleni klienci

Inwertery FoxESS są skierowane do rosnącego sektora fotowoltaiki domowej i oferują jakość w przystępnej cenie, wspieraną przez wielką międzynarodową firmę, która kładzie duży nacisk na badania i rozwój.

Standardowa polityka gwarancyjna firmy FoxESS gwarantuje, że jej produkty będą wolne od wad materiałowych i wykonawczych przez okres 5 lat (60 miesięcy) od daty instalacji. Falowniki FoxESS oferują kilka świetnych funkcji w branży fotowoltaicznej, ale są tańsze w porównaniu z najwyższej klasy inwerterami fotowoltaicznymi dostępnymi na rynku.

Jak na nowego producenta falowników, FoxESS ma kilka imponujących i innowacyjnych funkcji, w tym przemyślaną konstrukcję tylnego radiatora, która ma zwiększyć powierzchnię o około 30%, poprawiając w ten sposób niezawodność i wydajność, szczególnie w cieplejszym klimacie. Falowniki FoxESS mają również szeroki zakres napięć roboczych i wysoki maksymalny prąd wejściowy, co pozwala na większą elastyczność przy projektowaniu systemów fotowoltaicznych.

Czy zatem FoxESS to firma warta zaufania?

FoxESS to wciąż młoda firma, która dopiero buduje swoją obecność na rynku europejskim. Dystrybutor falowników FoxESS w Poznaniu oferuje szeroki wybór produktów. Kupowanie produktów od młodej firmy zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak chociaż FoxESS jest na rynku niedługi czas, ma wsparcie swojej firmy macierzystej Tsingshan Group, która znajduje się na liście Fortune Global 500. Grupa macierzysta zatrudnia ponad 56 000 pracowników i odnotowała roczne przychody ze sprzedaży w wysokości 37,6 mld USD w 2019 roku. Z takim wsparciem FoxESS na pewno odniesie sukces.