Chociaż chińska marka Huawei Technologies Co. mieści się w samym sercu produkcyjnej i handlowej części Chin, to zdecydowanie przeczy wszystkiemu, co mówi się o produktach powstających w tym kraju. Zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt i elektronikę użytkową, w jakiej są specjalistami już od 1987 roku. Firma kojarzona jest obecne głównie z telefonami, jednak ich oferta zainteresuje również posiadaczy fotowoltaiki – falowniki Huawei nie mają bowiem sobie równych.

Dlaczego falowniki Huawei mają takie dobre opinie?

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy przy porównywaniu kolejnych inwerterów, szczególnie zaś falowników Huawei, jest ich bardzo dobra jakość w stosunkowo niskiej cenie. Wykonane są z komponentów trwałych, solidnych, zbudowanych w sposób pozwalający użytkować je bez obaw o awarie. Zresztą sam producent jest pewien jakości swoich produktów, oferując klientom standardowo gwarancję na okres 5 lat od zakupu falownika Huawei SUN2000 xxx KTL i nawet 10 lat na egzemplarze nowszej generacji, obecnie bijące rekordy popularności na rynku.

O jakości mówią same za siebie także testy, jakie musiały przechodzić wszystkie produkty tej marki, m.in. falownik Huawei 10kw czy falownik Huawei 5kw. W testach osiągnęły doskonałe wyniki, osiągając w 2016 roku miano TOP PERFORMER w aż kilku kategoriach, jak: testy wydajności, wysokiej wydajności w niskiej temperaturze, sprawności czy uzysku.

Dla osób zainteresowanych falownikiem fotowoltaicznym Huawei jednak najważniejsza będzie ostatnia z otrzymanych nagród, czyli uzyskanie doskonałych wyników w polowym, miesięcznym teście pracy – również i na tym polu chiński gigant potwierdził doskonałą jakość i przemyślany projekt swoich inwerterów, które sprawują się zdecydowanie lepiej, niż konkurencyjne modele o zbliżonych parametrach. Rewelacyjną opcją dodatkową, którą oferuje marka, jest dobranie optymalizatorów, dzięki którym praca inwerterów jest znacznie wydajniejsza i dopasowana do warunków, w jakich znajdują się same panele słoneczne. Jeszcze większym plusem jest fakt, że jest to jedynie opcja dodatkowa, a nie podwyższający koszty element obowiązkowy zestawu.

Które modele falowników Huawei są uważane dzisiaj za najlepsze?

Wśród wszystkich dostępnych dzisiaj falowników Huawei, szczególnie kilka serii zdobyło rozgłos jako najlepsze produkty obecne dzisiaj na rynku. Urządzenia są tak dostosowane, by można spośród nich wybrać popularne falownik Huawei 5kw czy falownik Huawei 10kw, można je również dostosować do większych wyzwań – tak jak to oferuje niepowtarzalna seria trójfazowych falowników Huawei sun2000 – te są dostępne w opcjach sięgających nawet 20kW. Wyposażone są w dwa trackery MPP, ochronę rzędu IP65 oraz chłodzenie niewymagające wbudowanego wentylatora, dzięki czemu jego praca jest praktycznie niesłyszalna. Umożliwiają podłączenie do baterii w przypadku modeli do 10kW, pracują w szerokim zakresie temperatur od -25 do +60 stopni Celsjusza, mają też połączenie Wi-Fi z Internetem. To czyni je bardzo uniwersalnymi i praktycznymi.

Jeśli chodzi o falowniki Huawei dostępne w Polsce, modele te osiągają sprawność na poziomie od 96,7% do nawet 98,3%, co jest doskonałym wynikiem, jeśli porównać go z konkurencyjnymi produktami. Jeśli tego potrzebujesz, pracę falowników tej marki możesz bez trudu skorelować z magazynami energii, by jeszcze lepiej zarządzać wytwarzaną przez panele energią. Wszystko to czyni sprzęt Huawei jedną z najlepszych i jednocześnie najbezpieczniejszych inwestycji w chwili obecnej.

Sprawdź również:  Najlepsi producenci modułów fotowoltaicznych