AE SOLAR – niemiecki innowator w branży energii słonecznej kieruje się na polski rynek. Zespół badawczo-rozwojowy firmy zawsze koncentruje się na nowych innowacjach i nowych technologiach fotowoltaicznych. Ich ciągły wysiłek i badania pozwalają AE Solar dostarczać swoje produkty o najwyższej jakości. W rezultacie firma z powodzeniem opracowała pierwszą na świecie
Inteligentny, odporny na zacienienie bez punktów zapalnych moduł PV do masowej produkcji.

Jak działa moduł fotowoltaiczny odporny na zacienienie, wolny od punktów zapalnych?

W modułach fotowoltaicznych bez punktów zapalnych opracowanych przez AE Solar zastosowano diody bypass  pomiędzy poszczególnymi ogniwami aby uniknąć konsekwencji zacienienia. Używają diod obejściowych między każdą komórką, aby uniknąć konsekwencji zacienienia. Pomiędzy każdą komórką obejścia PV (Poly, Mono, Double Glass, Bi Facial) są te diody zainstalowane. Sprawia to, że ​​każda komórka jest chroniona przed gorącymi punktami i efekt zacienienia jest zredukowany, co znacznie zmniejsza straty mocy wyjściowej modułu PV. Zastosowana innowacja ma taki sam efekt jak 3 diody obejściowe w puszce przyłączeniowej standardowych modułów, ale jest wiele razy bardziej skuteczne, ponieważ dla 72 komórek są 72 diody, a dla 60 komórek jest 60 diod. To zapobiega przegrzaniu komórek i wydłuża godziny wytwarzania w standardowych farmach słonecznych oraz konfiguracje instalacji (testowane przez Fraunhofer CSP). Jest prostszy niż jakakolwiek inteligentna elektronika i optymalizatory, które są stosowane do tych samych celów. Rozwiązanie jest tańsze, bardziej niezawodne, niż jak się składa tylko przez jeden rodzaj części pod szkłem laminowanym i wreszcie zapewnia lepszą wydajność porównanie z dowolną istniejącą komercyjną technologią na dużą skalę. 

Alter Energia Sp. z o.o. jako autoryzowany dostawca posiada moce dostępne od 260 W. do 385 W, moduły fotowoltaiczne AE, odporne na zacienienie, wolne od punktów zapalnych, które oferują do 30% większa moc wyjściowa w porównaniu do standardowych modułów fotowoltaicznych w rzeczywistych warunkach.

Sprawdź również:  Moduły fotowoltaiczne - czyszczenie

Moduły fotowoltaiczne AE Solar – o producencie

AE Solar GmbH została założona przez dr Aleksandra Maiera i jego braci Waldemara Maiera oraz Victor Maier w Konigsbrunn, Niemcy, w 2003 roku. AE Solar koncentruje się na produkcji modułów fotowoltaicznych i wybiera tylko najwyższej jakości materiały i komponenty. To wraz z wiodącymi na świecie zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi umożliwia AE Solar oferowanie produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie. Zaangażowani są niemieccy inżynierowie firmy którzy nadzorują proces produkcji, testują i dbają o każdy moduł, od lutowania do pakowania, aby produkty spełniały najwyższe światowe standardy.

W 2019 roku firma uruchomiła w Europie produkcję modułów fotowoltaicznych 500 MW rocznie. Fabryka jest wyposażona we w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i ma roczną moc 500 MW. Obiekt o powierzchni 10 000 m² produkuje gamę modułów poli i mono PV wykorzystujących ogniwa PERC według europejskiej listy materiałów w produktach na rynek amerykański i unijny. Linia produktów obejmuje również modele z przezroczystym arkuszem tylnym, komórkami bifacial i technologią Smart Shading Resistant Free-Spot Free.

Całkowita roczna zdolność produkcyjna AE Solar wynosi ponad 1 GW (fabryki w Gruzji i Chinach) i istnieją plany ekspansji w najbliższej przyszłości.

AE Solar jest obecne w ponad 70 krajach i w tym roku!

Alter Energia Sp. z o.o. jest jednym z pierwszych firm w Polsce, która jest autoryzowanym dystrybutorem tej marki. Bo dla nas liczy się bezpieczeństwo i wydajność użytkowników oraz najwyższy standard oferowanych produktów. 

Linki do Filmów:

https://www.youtube.com/watch?t=6s&v=fIKy7X3Jnlk&app=desktop

https://www.youtube.com/watch?v=6C3vl6WycWw&t=23s&app=desktop

Sprawdź również:  Energia słoneczna - wykorzystaj jej potencjał!