Instalacje fotowoltaiczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, trzeba wybrać pomiędzy systemem zamontowanych na gruncie lub dachu. W artykule przedstawimy obydwa te rozwiązania. Jeśli jednak nie dadzą Ci one odpowiedzi, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów – firmy Alter Energia, która od ponad 30 lat zajmuje się sprzedażą modułów fotowoltaicznych i ich montażem. Interesuje Cię fotowoltaika na gruncie?
Sprawdź, do jakich miejsce rozwiązanie to jest szczególnie polecane!

Fotowoltaika na gruncie – poznaj zalety tego rozwiązania

Przydomowa instalacja fotowoltaiczna na gruncie może zostać zbudowana wyłącznie, gdy podłoże jest stabilne. Konstrukcja nie może się bowiem zapadać. Rozwiązanie to wybiera się w przypadku terenu otwartego niezacienionego przez drzewa i budynki. Fotowoltaika na gruncie powinna być skierowana na południe. Wówczas instalacja osiąga najlepsze wyniki. Szeroki wybór konstrukcji gruntowych znajdziesz w Alter Energia. Usługodawca pomaga dobrać odpowiednie moduły i świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Montaż paneli fotowoltaicznych niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim daje swobodę w ustawieniu ich pod odpowiednim kątem i w pożądanym kierunku. Ponadto grunt nie stwarza tak wielu ograniczeń, jak ma to miejsce w przypadku dachów. Systemy gruntowe odznaczają się wysoką efektywnością. Są często wybierane w przypadku budynków, które mają skomplikowane dachy, na których nie da się zastosować paneli fotowoltaicznych.

Sprawdź również:  Sprzedaż hurtowa modułów fotowoltaicznych - Wielkopolska

Instalacja fotowoltaiczna na dachu

Systemy dachowe to popularne rozwiązanie, po które sięgają osoby niedysponujące dodatkowym gruntem, na którym można zastosować konstrukcje pod panele fotowoltaiczne. To doskonały pomysł w przypadku budynków, które nie mają zacienionego dachu, a dodatkowo jest on skierowany na południe. Instalacja fotowoltaiczna dachowa może zostać zamontowana, gdy dach ma dostatecznie dużą powierzchnię. Może być on zarówno płaski, jak i skośny, gdyż ta kwestia nie wpływa na efektywność systemu.

Wybierając pomiędzy instalacją gruntową a dachową, weź pod uwagę nasłonecznienie i zacienienie, specyfikę terenu, rodzaj podłoża, a w przypadku paneli dachowych również to, czy dach spełnia wymogi techniczne i czy ma odpowiednio dużą powierzchnię. Możesz skorzystać z pomocy specjalistów – zespołu doradców firmy Alter Energia, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.