Planujesz budowę sieci fotowoltaicznej? Przyjrzyj się wielu rozwiązaniom i dokładnie przeanalizuj potrzeby energetyczne budynku. Być może Twoje oczekiwania spełni instalacja fotowoltaiczna off-grid. System ten charakteryzuje całkowite uniezależnienie się od sieci elektroenergetycznej. Instalacja ta nie jest bowiem do niej podłączona. Tłumacząc, model ten daje możliwość magazynowania energii, czyli nadwyżki prądu w okresie intensywnej ekspozycji paneli PV na słońce i wykorzystania jej w późniejszym czasie, gdy instalacja jest mniej efektywna. System ten znajduje zastosowanie w szczególnych przypadkach.

Instalacja fotowoltaiczna off-grid – gdzie zajdzie zastosowanie?

Aby zrozumieć, w jakich sytuacjach instalacja fotowoltaiczna dla domu sprawdzi się najlepiej, warto wytłumaczyć, jak działa ten system. Prąd wyprodukowany przez panele PV, ale nie wykorzystany trafia do modułów baterii akumulatorowych. Energię można zużytkować w przypadku przerwy w dostawie prądu. W ten sposób nie da się jednak magazynować energii, tak by zapewnić zapasy na wszystkie miesiące zimowe.

Z tego względu instalacja fotowoltaiczna off-grid najlepiej sprawdza się w przypadku domków letniskowych i łodzi. Jest również świetnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie istnieje możliwość podłączenia się do sieci energetycznej lub kiedy dostęp ten jest bardzo utrudniony. Zamieszkujesz obszar charakteryzujących się słabo rozwiniętą infrastrukturą energetyczną? Skorzystaj z usług i produktów specjalistów – firmy Alter Energia, która ma bogate doświadczenie w sprzedaży i montażu rozwiązań fotowoltaicznych, jak również poszczególnych narzędzi i elementów PV.

Sprawdź również:  Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej?

Dlaczego instalację fotowoltaiczną off-grid warto zamówić w Alter Energia?

Osoby, które decydują się na zakup instalacji off-grid, mogą cieszyć się z pełnej niezależności energetycznej. Aby jednak być pewnym skuteczności tego systemu, bardzo ważnym jego elementem są wysokiej jakości akumulatory do fotowoltaiki. Można zamówić je wraz z całą instalacją w Alter Energia. Firma ta funkcjonuje na rynku OZE od wielu lat. Zapewnia wysokiej jakości usługi oraz produkty poparte rzetelnymi badaniami, projektami koncepcyjnymi oraz prototypami. W ofercie usługodawcy znajdują się również instalacje fotowoltaiczne on-grid – systemy fotowoltaiczne połączone z siecią energetyczną. Decydując się jednak na model off-grid, pamiętaj, że sieci tej nie musisz zgłaszać do OSD. Jest ona bowiem prywatną elektrownią, działającą wyłącznie w zakresie domowej sieci elektrycznej i nie ma wpływu na system energetyczny.