Rachunki za energię elektryczną stale rosną, podobnie jak świadomość ekologiczna wielu osób. Wobec tego coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych i nie tylko, decydują się na wdrożenie w swoich gospodarstwach bardziej ekonomicznych i bliższych naturze rozwiązań. Mowa o panelach słonecznych, które są kluczowym elementem instalacji OZE. Montaż paneli fotowoltaicznych na domach przyczynia się m.in. do obniżenia wydatków za media, oraz stają się standardem budowniczym według nowych wytycznych: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.U.2019.0.1065 t.j. – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Na wciąż zwiększającą się popularność paneli fotowoltaicznych na dom jednorodzinny wpływają także kwestie związane z dofinansowaniami, które cyklicznie są uruchamiane, czy to ze środków krajowych, czy też programów parasolowych przy wykorzystaniu pieniędzy z Unii Europejskiej. Pieniądze z programów umożliwiają złożenie wniosku i ubieganie się o zwrot nawet 50% inwestycji na panele fotowoltaiczne na dom. Szerokie grono osób, które podejmie decyzję o energooszczędnych instalacjach fotowoltaicznych, zastanawia się, jaką moc paneli dobrać? W pierwszej kolejności należy oszacować zapotrzebowanie na prąd, opierając się na średnim miesięcznym zużyciu energii elektrycznej.

Sprawdź również:  Jak prawidłowo zamontować czujnik czadu?

Panele fotowoltaiczne na dom jednorodzinny

Wydajność pracy paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachu domu jednorodzinnego, uzależniona jest od warunków pogodowych, jakości dobranych modułów oraz poprawności wykonanej instalacji. Dla domu jednorodzinnego, zamieszkiwanego przez 4-osobową rodzinę, szacowana moc paneli słonecznych wynosi około 4,5 kWp. To jednak kwestia bardzo indywidualna – w przypadku tak samo licznej rodziny, korzystającej z dużej ilości chłonących energię sprzętów, taka moc paneli słonecznych nie byłaby wystarczająca.

Bez względu na to, czy chcą Państwo obliczyć moc paneli fotowoltaicznych na dom jednorodzinny, który dopiero powstaje, czy oszacować ilość potrzebnych do zakupienia modułów dla budynku już zasiedlonego, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Doświadczeni fachowcy przeprowadzą dokładną analizę, a następnie wybiorą moc paneli fotowoltaicznych na dom jednorodzinny, która spełni Państwa potrzeby.

Panele fotowoltaiczne na dom – Alter Energia

Nasza firma poza projektowaniem instalacji fotowoltaicznych, zajmuje się również dystrybucją paneli słonecznych, montażem oraz serwisowaniem. Nie stronimy także od udzielania pomocy w kwestii składania wniosków o dotację, dlatego nawiązując współpracę z naszą firmą, zyskują Państwo gwarancję profesjonalnego podejścia oraz kompleksowych usług. Zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli omówić szczegóły zakupu paneli słonecznych na dom i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Sprawdź również:  Inwestycja w fotowoltaikę jako element zrównoważonego rozwoju!