W ciągu ostatnich kilku lat panele słoneczne Longi Solar stały się jednym z najlepiej sprzedających się produktów w Polsce. Firma Longi Solar jest też wymieniona jako jeden z 10 największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Lista ta została opracowana na podstawie wielu czynników, w szczególności siły finansowej firmy, długości działalności i opinii klientów. Co wyróżnia firmę Longi Solar wśród innych dostępnych na rynku przedsiębiorstw?

Longi Solar – lider w zaawansowanych technologiach solarnych

Marka Longi Solar została założona w 2000 roku i ma siedzibę w Chinach, ale posiada biura na całym świecie – z głównym biurem w USA. W 2016 roku Longi Solar stał się najszybciej rozwijającym się producentem energii słonecznej na świecie. Obecnie odpowiadają za około jedną czwartą światowego popytu na panele fotowoltaiczne. Ich sukces wynika z chęci zapewnienia niedrogich paneli słonecznych o wysokiej wydajności.

Nowoczesne technologie w produkcji

Longi Solar używa technologii HJT (heterojunction) do produkcji ogniw słonecznych o wysokiej sprawności. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda produkcji ogniw fotowoltaicznych, oparta na krzemie, która pozwala na osiągnięcie najwyższej sprawności i mocy wyjściowej w branży fotowoltaicznej. Longi Solar pobił rekordy świata w sprawności ogniw HJT typu P (26,12%) i N (26,30%).

Firma Longi Solar nie poprzestaje na badaniach dotyczących produkcji paneli fotowoltaicznych z domieszką krzemu. Do produkcji paneli wykorzystuje najnowocześniejsze funkcje technologii PERC. Ogniwa PERC (ang. Passivated Emitter and Rear Cell) mają dodatkową warstwę szkła na tylnej warstwie ogniw słonecznych. W porównaniu do standardowych ogniw technologia PERC może zwiększyć efektywność fotowoltaiki o około 1-2%, co pozwala na osiągnięcie wyższej mocy wyjściowej przy zachowaniu tych samych wymiarów modułów.

Jakie moduły paneli fotowoltaicznych oferuje Longi Solar?

Longi Solar produkuje panele słoneczne z monokrystalicznymi ogniwami PERC i HJT o wysokiej sprawności i trwałości. Seria Hi-MO X to nowa generacja paneli fotowoltaicznych Longi Solar, która została zaprezentowana w 2020 roku. Niektóre z serii paneli słonecznych Longi Solar to:

  • Hi-MO 5: seria paneli fotowoltaicznych dla rynku generacji skali użyteczności publicznej, o mocy do 540 W i sprawności do 21,1%.
  • Hi-MO 4: seria paneli fotowoltaicznych dla rynku generacji rozproszonej i skali użyteczności publicznej, o mocy do 430 W i sprawności do 19,3%

Przykładowe modele paneli Longi Solar 370W:

  • LR4-60HIH 370M: panel z czarną ramą i wysoką sprawnością modułu 20,6%.
  • LR4-60HPH 370M: panel z czarną ramą i wysoką sprawnością modułu 20,3%.

Co powoduje, że panele słoneczne Longi Solar osiągają tak wysoką wydajność?

Wydajność panelu słonecznego mierzy, ile światła słonecznego padającego na powierzchnię panelu słonecznego jest przekształcane w użyteczną energię elektryczną. Longi Solar produkuje swoje panele słoneczne wyłącznie przy użyciu monokrystalicznych (silikonowych) ogniw słonecznych. Dlatego panele fotowoltaiczne Longi Solar są bardzo wydajne na tle konkurencji.

Firma korzysta z technologi Half Cut Cell (ogniw ciętych na pół), co pozwala panelom zasadniczo działać jako dwa oddzielne panele na górze i na dole. Jeśli jedna połowa jest zacieniona lub uszkodzona, druga połowa pozostanie nienaruszona i będzie nadal dostarczać energię.

Co mówią klienci Longi Solar?

Panele słoneczne Longi Solar to doskonały wybór i jedna z naszych najchętniej polecanych marek do projektów fotowoltaicznych. Opinie klientów nie pozostawiają wątpliwości – solidna ocena 4 na 5 sprawia, że Longi Solar jest jednym z czołowych producentów paneli fotowoltaicznych w rankingu SolarReviews.

Współpraca z lokalnym dystrybutorem Longi Solar Polska to najlepszy sposób, aby mieć pewność, że otrzymasz panele najlepsze dla Twoich konkretnych potrzeb — w najlepszej cenie.

Sprawdź również:  Czym jest konwersja fotowoltaiczna?