Czym charakteryzują się najlepsi producenci modułów fotowoltaicznych? Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie dlatego, iż jest źródłem darmowego prądu. Wydajne panele fotowoltaiczne, które są zbudowane z modułów, pozwalają pozyskiwać nieograniczoną ilość energii nawet przez 25 lat. Z tego względu ta ekologiczna inwestycja, zwracająca się już po około 4-5 latach, ceniona jest przez przedsiębiorcze osoby, inwestujące w przyszłość. Ogromną rolę odgrywają w tym również najlepsi producenci modułów fotowoltaicznych.

Moduły fotowoltaiczne – charakterystyka 

Elementy tego typu to inaczej układ połączeń szeregowych lub szeregowo-równoległych ogniw słonecznych. Ich zadaniem jest wytwarzanie energii elektrycznej, a zespolone ze sobą, tworzą popularne panele fotowoltaiczne

Moduły składają się z materiału półprzewodnikowego, czyli krzemu, umieszczonego na ogniwach. Ciekawostką jest to, że nowoczesne ogniwa słoneczne dostarczają przez cały okres użytkowania takiej samej energii, jak pręty paliwowe w siłowniach jądrowych. Z tym, że nie zostawiają po sobie radioaktywnych odpadów.

Moduły dzieli się zazwyczaj ze względu na rodzaj materiału półprzewodnikowego. Należą do nich: Si, Ge, związki półprzewodnikowe CdTe oraz CdS. Drugie kryterium podziału dotyczy struktury półprzewodnika: monokrystaliczne, polikrystaliczne, amorficzne. Ostatni podział to grubości ogniwa: cienkowarstwowe poniżej 20 um i grubowarstwowe.

Znając ogólną charakterystykę modułów fotowoltaicznych, nietrudno wyobrazić sobie, ile czynników ma wpływ na ich działanie i jaki to złożony proces. W dodatku moduły to tylko część instalacji fotowoltaicznej. Samą instalację można porównać do potężnej machiny, która „pożera” promienie słoneczne. 

Sprawdź również:  Sprzedaż hurtowa modułów fotowoltaicznych - Wielkopolska

Producenci modułów fotowoltaicznych – najlepsze propozycje

Z tego względu, że fotowoltaika stała się nowym – a zarazem dobrym – trendem, producenci modułów fotowoltaicznych, skutecznie opanowali rynek. Właśnie dlatego, trzeba zawsze wybierać renomowanych producentów o światowej pozycji rynkowej. 

Alter Energia jako dystrybutor modułów fotowoltaicznych, ma do zaoferowania produkty certyfikowane, sprawdzone, trwałe i dostosowane do potrzeb każdego Klienta. Przejrzyste warunki gwarancji oraz udostępniany wynik Flash Test (informacja, w jakich warunkach przebadano moduł) to gwarancja najwyższej jakości.

Jakiego producenta modułów fotowoltaicznych wybrać? 

Alter Energia współpracuje z ponad 25 producentami modułów fotowoltaicznych światowej renomy.

  • Producent LG – firma już w 1985 roku rozpoczęła badania nad źródłami energii słonecznej, od 30 lat prowadzi i rozwija dział modułów. LG wygrał międzynarodową nagrodę „Intersolar AWARD” w 2013, 2015 i 2016 roku za innowacje i przełomowe pomysły, nieustannie wyprzedzając konkurencję. Ich flagowy model LG Neon, Moduł 60-ogniwowy generuje potężne natężenie 365W. Czyni go to jednym z najlepszych na świecie.
  • Producent Solar Edge – ponad 750 000 instalacji PV SolarEdge jest monitorowanych w 133 krajach na całym świecie. Solar Edge nie tylko ogromne przedsiębiorstwa, ale też Klientów indywidualnych.
  • Producent Huawei – globalny dostawca, który obsługuje ponad 1/3 populacji. Huawei oferuje najnowszej generacji inwertery sieciowe z inteligentną technologią zarządzania. W ten sposób powstaje w pełni zdigitalizowane inteligentne rozwiązanie PV – FusionSolar®.
  • Producent Astroenergy Solar – na wszystkie moduły oferuje 12-letnią gwarancję produktową i 25-letnią gwarancję mocy. Jego siedziba w Niemczech i prężnie działająca spółka w Chinach, zaopatrują klientów w ponad 90 krajach, mając około 30-letnie doświadczenie.
  • Producent Hyundai – wdrożył moduły do ponad 50 krajów, dbając o ich jak najwyższą jakość w laboratorium badawczo-rozwojowym i fabryce w Korei Południowej. Trwałość i niezawodność tych modułów fotowoltaicznych cenione są przez najbardziej wymagających Klientów.
  • Producent Delta – działając od 1971 roku, oferuje jedne z najbardziej energooszczędnych produktów energetycznych w branży. Delta posiada globalne zaplecze badawczo-rozwojowe w Chinach, Europie, Japonii, Singapurze i USA. 

Oczywiście to nie wszystko – w naszej ofercie mamy ponad 25 sprawdzonych producentów modułów fotowoltaicznych. Axitec, Luxor, Sunpower, SMA, REC, GCL, Trinasolar… można zapoznać się ze wszystkimi na naszej podstronie, poświęconej najlepszym producentom modułów fotowoltaicznych. Bezawaryjność, przystępne ceny i ekologiczne rozwiązania są gwarancją najwyższej jakości dla każdego Klienta.

Alter Energia – dystrybutor modułów fotowoltaicznych 

Jako renomowany dystrybutor modułów fotowoltaicznych oferujemy tylko sprawdzone produkty, mając na uwadze potrzeby każdego Klienta. 

Polska marka ALTER S.A działa dla rynku i nauki ponad 30 lat, walcząc o lepsze spożytkowanie energii i dobro środowiska. Fotowoltaika to przyszłość – właśnie dlatego chcemy, aby Klienci – niezależni finansowo – razem z nami poszli w jej stronę. W ciągu godziny do naszej planety dociera taka ilość promieni słonecznych, że byłaby ona w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne planety przez cały rok – wykorzystajmy to mądrze.

Sprawdź również:  Panele słoneczne i moduły fotowoltaiczne Trina, Auo