Dystrybutor modułów fotowoltaicznych to duże wyzwanie.  Z dużą starannościa i uwagą wybieramy producentów modułów PV. Stawiamy na jakość i technologie. W naszej ofercie ponad 30 producentów modułów fotowoltaicznych. Moduły fotowoltaiczne, często nazywane panelami słonecznymi, przekształcają energię świetlną w bezpośredni prąd elektryczny (DC). Jako urządzenia półprzewodnikowe, moduły słoneczne nie mają ruchomych części i są wyjątkowo niezawodne i trwałe w porównaniu z jakąkolwiek inną technologią generatora. Oferujemy wybór wysokiej jakości modułów krystalicznych z różnorodnymi funkcjami i cenami, które pasują praktycznie do każdego projektu.

Moduły fotowoltaiczne to inaczej panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi. Moduły fotowoltaiczne łączone są szeregowo lub szeregowo-równolegle, tworząc spójny ciąg instalacyjny. W Polsce instalacje zbudowane z modułów fotowoltaicznych stają się coraz bardziej popularne. Decydowanie się na alternatywne pozyskiwanie energii elektrycznej wynika głównie z chęci dbania o środowisko naturalne oraz obniżkę rachunków za prąd.

Jakie rodzaje modułów fotowoltaicznych wyróżniamy? Na rynku dostępnych jest kilka wariantów instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Trzema najbardziej popularnymi rodzajami modułów fotowoltaicznych są ogniwa monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz panele z krzemu amorficznego. Różnią się od siebie ceną, właściwościami oraz poziomem wydajności. Specjaliści Alter Energii z chęcią odpowiedzą na pytania związane z poszczególnymi modelami modułów fotowoltaicznych oraz doradzą najbardziej odpowiedni do Państwa potrzeb.

Hurtowy cennik modułów fotowoltaicznych

9

Zalety paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne mają mnóstwo zalet, które przekonają każdego, że warto zdecydować się na ich montaż. Oto kilka z nich, na które zwraca uwagę dystrybutor modułów fotowoltaicznych Alter Energia.

  • Ekologia – dbałość o środowisko naturalne, jest możliwa dzięki inwestycji w fotowoltaikę. System pozyskiwania energii, przy pomocy modułów fotowoltaicznych, nie ma wpływu na zwiększenie zanieczyszczenia powietrza oraz nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Fotowoltaika pomaga również zmniejszyć użytkowanie energii ze źródeł nieodnawialnych, które są niekorzystne dla otoczenia i źle wpływają na środowisko.

  • Brak konieczności obsługi – jeśli zdecydujesz się na moduły fotowoltaiczne, Twoje zaangażowanie w ich pracę, kończy się na etapie montażowym. W dodatku montażem zajmuje się profesjonalna firma. Panele fotowoltaiczne są odporne na wszystkie czynniki atmosferyczne i samodzielnie pobierają energię. Jednak, aby wszystko działało sprawnie, panele fotowoltaiczne muszą być odkryte i wystawione na światło dzienne. 

  • Uniwersalność zastosowań – panele fotowoltaiczne są elastyczne w użyciu. Oznacza to, że mogą być zamontowane w praktycznie każdym miejscu. Jedyny wymóg to dostęp do promieni słonecznych, z których zostanie pobrana energia. Moduły fotowoltaiczne możesz montować na dachu, elewacjach budynku lub po prostu na gruncie. Dzięki temu masz możliwość dopasowania instalacji fotowoltaicznej do wybranego terenu.

  • Korzyści dla budżetu – fotowoltaika jest jedynym systemem, który unika zmieniających się cen na rynku energetycznym. Jej działalność szacowana jest na 25-30 lat ciągłego użytku. W dodatku inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwróci, a Ty będziesz cieszyć się z niezależności pozyskiwania energii, jaką oferuje dystrybutor modułów fotowoltaicznych.

Jaki moduł fotowoltaiczny wybrać? 

Panele monokrystaliczne charakteryzuje wysoka wydajność na poziomie od 17 do nawet 22%. Ten rodzaj modułów fotowoltaicznych produkowany jest z kryształów krzemu. Cechuje je czarna barwa i połączone ze sobą cienkie płytki. Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni użytkowej, która pozwoli na zamontowanie modułów fotowoltaicznych. Panele monokrystaliczne także wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Inną opcją modułów fotowoltaicznych, które mogą Państwo wybrać, są panele polikrystaliczne. Wspomniane moduły fotowoltaiczne to połączenie wielu kryształów krzemu w błękitnym kolorze. Ten rodzaj modułów fotowoltaicznych dobrze sprawdzi się w miejscach słabszego nasłonecznienia, dlatego najczęściej wykorzystywany jest na terenie Polski. Trzecią propozycją modułów fotowoltaicznych są panele z krzemu amorficznego. Spotykane są najrzadziej, głównie z uwagi na niską wydajność i trwałość. Największym plusem tych modułów fotowoltaicznych jest atrakcyjna cena i łatwy montaż.

Dystrybutor modułów fotowoltaicznych Wielkopolska 

Alter Energia, działająca na terenie Wielkopolski, jest lokalnym dystrybutorem modułów fotowoltaicznych. Naszych fachowców wyróżnia spora wiedza z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii i doświadczenie w ich instalacji. Z chęcią doradzimy, jaki rodzaj modułów fotowoltaicznych sprawdzi się u Państwa, aby rozwiązania przyniosły bardzo zadowalające efekty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą modułów fotowoltaicznych i kontaktu, abyśmy mogli stworzyć dla Państwa indywidualną wycenę.

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda