Fotowoltaika dla rolnictwa

Gospodarstwa rolne mają zazwyczaj duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, którą zasilane są wszelkiego rodzaju maszyny, a także pomieszczenia takie jak szklarnie, chłodnie i wiele innych. Lista jest naprawdę długa, co analogicznie przekłada się na wysokość opłat za prąd. Warto pomyśleć o fotowoltaice dla rolnictwa, która stanowi alternatywne rozwiązanie do klasycznego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej od zewnętrznych dostawców.

Instalacje fotowoltaiczne polecane są rolnikom, którzy chcą znacznie zmniejszyć wydatki za prąd. Istotną zaletą zamontowania paneli słonecznych, oprócz kwestii finansowych, jest również dbanie o środowisko naturalne i wspieranie ekologicznych rozwiązań. Wdrożenie przez rolników instalacji fotowoltaicznych w swoim gospodarstwie będzie stanowiło swoistą wizytówkę przedsiębiorstwa, które korzysta z innowacyjnych metod, co doceni znaczna część kontrahentów.

Instalacja fotowoltaiczna dla rolnika

Fotowoltaika w rolnictwie to również możliwość odliczenia części wydatków, jakie generuje gospodarstwo, od podatku rolnego. Ustawa o Podatku Rolnym zakłada, iż rolnik może ubiegać się o zwrot nawet 25% wartości inwestycji fotowoltaicznych. Fakt ten sprawia, iż fotowoltaika w rolnictwie jest jeszcze bardziej opłacalną opcją. Ulga może być rozliczona na przestrzeni 15 lat od montażu. Aby zoptymalizować cenę i zarazem pracę paneli słonecznych, warto skorzystać z pomocy i doświadczenia specjalistów.

Wykwalifikowani fachowcy naszej firmy zaproponują najwyższej jakości elementy instalacji fotowoltaicznych dla rolników, dostosowując równocześnie rodzaje paneli słonecznych czy inwerterów do potrzeb Państwa gospodarstwa rolnego. Współpracujemy ze znanymi i cenionymi producentami z branży fotowoltaiki dla rolników, takimi jak Risen, Ja Solar, Hyundai czy REC, dlatego możemy zapewnić trwałe i wydajne instalacje fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w rolnictwie

Warto dodać, iż instalacje fotowoltaiczne mogą magazynować nadmiar wytworzonego prądu w specjalnych akumulatorach. Opcja ta jest kluczowa, gdy korzystają Państwo częściowo z paneli słonecznych, a u zewnętrznych dostawców pojawia się awaria i płynność w dostawie prądu zostaje przerwana. Dzięki wdrożonej w rolnictwie fotowoltaiki nie będą musieli Państwo przerywać prac, korzystając z własnego źródła energii elektrycznej.

Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców, którzy poszukują sprawnych i skutecznych rozwiązań do gospodarstwa rolnego. Oferujemy jakościowe panele słoneczne dla rolników oraz świadczymy usługę instalacji modułów fotowoltaicznych, a także ich serwisowania. Podczas rozmowy będziemy mogli stworzyć wycenę instalacji fotowoltaicznej oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Kontakt

+48 61 814 65 57
ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne
Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu Alter – Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.14 lub 15
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy