Fotowoltaika Poznań, wielkopolskA

Rozwiązania fotowoltaiczne stale zyskują na popularności. Wynika to z wielu kwestii. Jednym z aspektów jest oczywiście zwiększająca się świadomość ekologiczna i chęć realnego wpływu na poprawę jakości środowiska naturalnego. Innymi powodami, dla których chętniej korzysta się z paneli słonecznych w swoich domach i firmach, są regularnie rosnące należności za energię elektryczną, dyktowane ze strony zewnętrznych dostawców.

Fotowoltaika nie tylko w Poznaniu, ale i całej Polsce, coraz częściej obejmowana jest również programem dofinansowań, co pozwala wielu interesantom zainwestować w Odnawialne Źródła Energii bez ponoszenia dużych kosztów.

Z czego zbudowane są instalacje fotowoltaiczne i jak działają?

Panele słoneczne to nieodłączny element wszystkich systemów fotowoltaicznych. Do prawidłowego funkcjonowania fotowoltaiki potrzebne są jednak jeszcze inne składowe, takie jak inwerter, zwany również falownikiem, konstrukcja nośna montażowa oraz mnoga ilość kabli, łączących poszczególne elementy ze sobą. Kluczowe w instalacji fotowoltaicznej są oczywiście panele słoneczne, zbudowane z ogniw. Z uwagi na to, iż branża fotowoltaiczna stale się rozwija, na rynku dostępny jest szeroki wachlarz różnych rodzajów paneli fotowoltaicznych.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych modułów fotowoltaicznych są moduły monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz panele z krzemu amorficznego. 

  • Panele słoneczne monokrystaliczne wyróżniają się dużą wydajnością i trwałością przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych, jednakże jednocześnie wymagają dużego nasłonecznienia. Ten rodzaj paneli fotowoltaicznych zbudowany jest z pojedynczych kryształek krzemu.
  • Panele słoneczne polikrystaliczne montuje się w miejscach, gdzie dostępna jest spora powierzchnia instalacyjna. Ten typ modułów fotowoltaicznych najlepiej pracuje w warunkach umiarkowanego nasłonecznienia, dlatego często wykorzystywany jest na terenie Polski.
  • Zaletą paneli słonecznych z krzemu amorficznego, kolejnego rodzaju modułów, jest niska cena oraz łatwość montażu na specyficznym podłożu, jakim jest np. elewacja obiektów budowlanych.

Wybór modelu paneli słonecznych jest ważny, jednak najbardziej istotną kwestią jest dopasowanie mocy instalacji fotowoltaicznej do zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa i wybór odpowiedniego miejsca na instalację paneli słonecznych. W tym aspekcie mogą Państwo liczyć na doświadczony i wykwalifikowany zespół profesjonalistów naszej firmy, zajmującej się kompleksową obsługą fotowoltaiki w Poznaniu i okolicznych miejscowościach.

Fotowoltaika Wielkopolskie

Nasza firma kieruje ofertę do klientów z sektora prywatnego oraz biznesowego. Zajmujemy się projektowaniem, montażem i serwisowaniem systemów fotowoltaicznych w województwie wielkopolskim, a także dystrybucją modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów. Współpracujemy z renomowanymi na rynku producentami elementów instalacji fotowoltaicznych, dbających o wysoką jakość swoich produktów. Za sprawą tego wykonywane przez naszą firmę systemy fotowoltaiczne odznaczają się dużą wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem, służąc kontrahentom przez bardzo długi czas. Długoletnia współpraca z cenionymi producentami urządzeń fotowoltaicznych przekłada się również na atrakcyjność oferty.

Cenimy sobie indywidualne podejście, stąd przy każdym zleceniu przygotowujemy zoptymalizowany kosztorys instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Na wycenę składa się wiele wytycznych – studium wykonalności, czyli wybór najlepszej lokalizacji na umieszczenie paneli słonecznych, a następnie analiza techniczno-organizacyjna; przygotowanie projektu, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji i potrzeb kontrahentów, następnie montaż systemów fotowoltaicznych i ich uruchomienie, a także usługi serwisowania instalacji fotowoltaicznych. Tak szczegółowe, wieloetapowe podejście, pozwala nam na stworzenie zoptymalizowanego kosztorysu usług fotowoltaicznych dla klientów z Poznania, Tarnowa Podgórnego i okolic.

Poznań, Tarnowo Podgórne – fotowoltaika Wielkopolska

Zachęcamy do zapoznania się z usługami, jakie świadczymy w województwie wielkopolskim – m.in. Poznaniu oraz Tarnowie Podgórnym, a także do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy. Zespół naszych doświadczonych specjalistów pozostaje po Państwa dyspozycji i z chęcią udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania, związane z obszarem fotowoltaiki. Gwarantujemy wysoki standard obsługi, indywidualne podejście do każdego zlecenia, jakościowe, wydajne elementy systemów fotowoltaicznych, zoptymalizowany kosztorys, atrakcyjne ceny, kompleksowy zakres usług, terminowość świadczeń oraz elastyczność, którą cenią sobie wszyscy kontrahenci. Nawiązując współpracę z naszą firmą, zyskają Państwo również pewność pomocnego, kompetentnego zespołu specjalistów, działającego w Poznaniu, Tarnowie Podgórnym i okolicach, stale poszerzającego wiedzę z zakresu fotowoltaiki. Warto przekonać się o tym osobiście!

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu Alter – Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.14 lub 15
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy