Fronius

Producent innowacyjnych rozwiązań dla branży fotowoltaicznej.

Producent Fronius

Historia Fronius zaczyna się w 1945 roku. W tym czasie ładowanie akumulatorów samochodowych nie było czymś, co można by uznać za pewnik. Günter Fronius nie chciał tego zaakceptować. Na początek naprawił urządzenia elektryczne i zbudował swoją pierwszą ładowarkę za pomocą technologii 50 Hz. Stara hala wojskowa w Rankleiten koło Pettenbach, gdzie mieszkała rodzina Fronius, była pierwszą siedzibą firmy dla „specjalistycznych warsztatów napraw radia i elektrotechniki”. Z małym warsztatem obok pomieszczeń mieszkalnych i jego pierwszym pracownikiem, Andreasem Schinkerem, Günter Fronius położył fundamenty pod globalną firmę. 

Solar Energy jest najmłodszą z trzech jednostek biznesowych Fronius i od 1992 roku produkuje innowacyjne rozwiązania dla branży fotowoltaicznej. Jako pionier słoneczny i dzięki wizji „24 godzin słońca”, w znacznym stopniu przyczyniamy się do rewolucji energetycznej. Celem jest urzeczywistnienie przyszłości, w której 100% zapotrzebowania na energię na świecie zaspokoją źródła odnawialne. Aby ta wizja stała się rzeczywistością,

Dział Energii Słonecznej oferuje szeroką gamę produktów do wytwarzania, magazynowania, dystrybucji i zużycia energii słonecznej. Obejmuje to nie tylko falowniki, jednostki pamięci, liczniki i systemy monitorowania energii, ale także kompletne rozwiązania systemowe i szeroki zakres usług.

Inwertery

Akcesoria

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Pocztowa 13
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda