Instalacje fotowoltaiczne Suchy Las

Moduły fotowoltaiczne są coraz popularniejsze ze względu na przyjazność dla środowiska oraz ze względu na koszty energii. Instalacje fotowoltaiczne Suchy Las to usługa skierowana nie tylko do jego mieszkańców, ale również całego województwa Wielkopolskiego. Jeżeli planujesz zakup modułów PV to warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Czym są moduły fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne są na ogół mylone z systemami solarnymi, ale działają w inny sposób. W przeciwieństwie do systemów solarnych, które są wykorzystywane do produkcji energii cieplnej panele fotowoltaiczne wychwytują energię słoneczną i przetwarzają ją w energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne składają się z małych ogniw, które są ze sobą ściśle połączone. Moduły fotowoltaiczne są niezwykle wydajne. Im silniejsze promienie słoneczne padające na panele tym więcej wytworzonej energii elektrycznej. Niemniej jednak moduły nie potrzebują ciągłego światła słonecznego do pracy i mogą produkować energię elektryczną w pochmurny dzień. Panele PV są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą być łatwo zamontowane na dachu mieszkaniowym czy przemysłowym.

Instalacje fotowoltaiczne Suchy Las

Jeżeli planujesz instalację fotowoltaiczną na terenie Suchego Lasu potrzebujesz profesjonalnej ekipy z doświadczeniem. Nasza firma specjalizuje się w instalacji modułów PV. Doświadczeni pracownicy szybko i sprawnie przeprowadzą montaż modułów oraz odpowiednie szkolenie.

Zanim jednak przejdziemy do samej instalacji warto przyjrzeć się kilku kwestiom.

Sprawdź czy dach od strony południowej nie jest zacieniony. Maksymalna moc wyjściowa paneli zostaje osiągnięta dla dachów wychodzących na południe z kątem nachylenia 30 stopni i bez cienia. Jeśli jednak nie potrafisz sam tego określić we wszystkim pomożemy!

Najlepszy kierunek dachu dla modułów fotowoltaicznych

Większość dachów ma kąt od 30 stopni do 45 stopni. Panele fotowoltaiczne nie są zalecane dla dachów skierowanych na północ. Musisz także wziąć pod uwagę zarówno wiek dachu jak i jego wytrzymałość ponieważ panele fotowoltaiczne są dosyć ciężkie.

Systemy fotowoltaiczne są najbardziej wydajne podczas gdy zużywamy energię w czasie ekspozycji na promienie słoneczne. Zacienienie może być dużym problemem dlatego nie zaleca się instalacji modułów w miejscach gdzie występuje cień od drzew, kominów, ścian lub innych przeszkód.

 

Ile modułów fotowoltaicznych trzeba zainstalować?

Ilość i rozmiar modułów fotowoltaicznych zależy głównie od dostępnej powierzchni dachu i ilości zużywanej energii. Nie zaleca się kupowania zbyt dużego systemu ponieważ nadmierne przewymiarowanie instalacji może spowodować, że inwestycja nigdy się nie zwróci w czasie.

Alter Energia Sp. z o.o. posiada wyszkolonych specjalistów, którzy pomogą wykonać niezbędne obliczenia oraz doradzą jaki system będzie najlepszy. Prowadzimy dystrybucję oraz instalację modułów fotowoltaicznych na terenie całej Wielkopolski.

 

Moduły fotowoltaiczne Suchy Las

Prowadzimy montaż modułów PV również na terenie Suchego Lasu. Indywidualne podejście i doświadczenie pozwalają nam na profesjonalne dobranie systemu fotowoltaicznego i jego instalację. Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych jako źródła energii elektrycznej może okazać się naprawdę korzystne. Dbając o środowisko, zaoszczędzimy również pieniądze. Dzięki przygotowanym przez nas obliczeniom zużycia energii oraz kosztów modułów i instalacji zobaczysz jak szybko zwróci się inwestycja. Pomagamy również w zdobyciu dotacji z Unii na instalację PV.

Moduły fotowoltaiczne cena

Niestety ze względu na wiele indywidualnych czynników trudno jest jednoznacznie określić przedział cenowy. Do każdego przypadku podchodzimy inaczej, dostosowując się do potrzeb Klienta i wymagań budynku. Wyceny wstępnej można dokonać przez formularz lub umówić się na konsultację. Prowadzimy również doradztwo w zakresie dotacji z Unii.

Konserwacja modułów fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne wymagają niewielkiej konserwacji. Po prostu nie mogą być niczym pokryte czy zakryte. Jeśli pył lub śnieg zalegają na modułach należy je oczyścić specjalistycznymi środkami do fotowoltaiki (dostępne również u Nas) oraz dedykowanymi urządzeniami czyszczącymi, aby nie zarysować powierzchni szkła. Panele fotowoltaiczne są pokryte nanopowłoką. Nie powinny one wymagać czyszczenia, ale jeśli dach ma dość płytkie nachylenie może to powodować zatrzymanie liści czy brudu.

Moduły fotowoltaiczne są niezwykle wytrwałe. Szacowany czas użytkowania to do około 25 lat lub dłużej, ale falownik należy wymienić po około 15 latach. Nasi specjaliści zawsze informują jakie są specyficzne wymagania dotyczące konserwacji systemu i jego gwarancji.

Słoneczna energia fotowoltaiczna jest doskonałym źródłem energii odnawialnej i istnieje wiele powodów, dla których warto zacząć z niej korzystać. Oprócz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zmniejszają się również rachunki za prąd.

Jeśli jesteś mieszkańcem Suchego Lasu lub okolicznych miejscowości i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat odnawialnych źródeł energii i modułów fotowoltaicznych napisz do nas lub umów się na konsultacje.

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda