Inwertery fotowoltaiczne

Inwertery fotowoltaiczne to innymi słowy falowniki. Falownik jest sercem całej instalacji fotowoltaicznej, odpowiadając za zamianę prądu stałego DC na prąd przemienny AC, wykorzystywany w sieciach domowych i przez wszystkie urządzenia domowe i nie tylko. Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie, niezawodnie i była wydajna, bardzo ważne jest umiejętne wybranie inwertera fotowoltaicznego. Urządzenie to powinny być dostosowane do wielkości całej instalacji, a także zapotrzebowanie na prąd oraz ilości produkowanej przez instalację energii. 

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Wynika to z chęci zmniejszenia należności za energię elektryczną, a także dbania o środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna działa na bazie schematu. Podstawowymi elementami instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, panele słoneczne oraz licznik dwukierunkowy. Panele zamieniają energię słoneczną w prąd, a licznik mierzy, ile jej wyprodukowano. Czym natomiast jest inwerter fotowoltaiczny i jakie funkcje pełni?

Inwerter fotowoltaiczny jest sercem całej instalacji i odpowiada za przekształcenie prądu stałego na prąd przemienny, który wykorzystywany jest w sieciach domowych. Najlepszy inwerter fotowoltaiczny to taki, który działa sprawnie i niezawodnie, a przy tym jest idealnie dostosowany do wielkości instalacji, zapotrzebowania na prąd oraz ilości produkowanej energii. Jak działają inwertery fotowoltaiczne?

9

Najlepsi producenci inwerterów fotowoltaicznych

Na rynku nie brakuje wysokiej klasy inwerterów fotowoltaicznych, produkowane przez znane na całym świecie firmy. Są one cenione za jakość swoich produktów i uznawane za wzór godny do naśladowania. Decydując się na nabycie markowych falowników do instalacji PV, podejmują Państwo najlepszą możliwą decyzję. Duża niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że inwertery fotowoltaiczne cenionych firm będą służyć przez długi czas, pomagając uzyskiwać darmową energię w Państwa domu. Jakie firmy są jednymi z najwyżej cenionych na rynku producentów falowników fotowoltaicznych? Przedstawiamy listę rekomendowanych producentów.

Inwertery fotowoltaiczne

Czy wiesz, że inwerter fotowoltaiczny jest niezbędnym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej? Bez niego, energia pozyskana z paneli słonecznych byłaby bezużyteczna. Urządzenia te przekształcają prąd stały (DC), generowany przez panele słoneczne, na prąd zmienny (AC), który jest kompatybilny z siecią elektryczną. Nasze inwertery fotowoltaiczne są zarówno nowoczesne, jak i doskonale dopasowane do różnych rodzajów systemów, zapewniając optymalne parametry pracy i maksymalną wydajność. Wraz z nami, inwestycja w energię słoneczną staje się nie tylko ekologicznym, ale także efektywnym rozwiązaniem dla Twojego domu czy przedsiębiorstwa.

W naszej ofercie znajdują się inwertery fotowoltaiczne Fronius, producenta o ugruntowanej pozycji na rynku, który jest znany ze swojego zaangażowania w najnowsze technologie. Wybierając inwertery Fronius, otrzymujesz gwarancję niezawodności, wydajności oraz zaawansowaną kontrolę nad produkcją energii. Dla klientów ceniących solidność i innowacyjność proponujemy inwertery fotowoltaiczne SMA. To produkty wyróżniające się wysoką jakością wykonania, a także zaawansowanymi funkcjami monitoringu i zarządzania energią. Ponadto zapewniamy kompleksowe rozwiązania, doradztwo oraz szybką dostawę naszych produktów.

Inwertery fotowoltaiczne, Poznań — oferta

W naszej szerokiej gamie inwerterów fotowoltaicznych oferujemy produkty dostosowane do różnych potrzeb i konfiguracji instalacji. Dostępne są falowniki:

  • sieciowe — zaprojektowane do połączenia z siecią,

  • wyspowe — nie łączą się z siecią, a nadwyżka energii magazynowana jest w akumulatorach,

  • hybrydowe — różne tryby pracy pozwalają zminimalizować straty energii.

Oferujemy inwertery fotowoltaiczne 3-fazowe, które idealnie sprawdzają się w przypadku większych konfiguracji. Dzięki nim można efektywnie wykorzystać potencjał paneli słonecznych, osiągając optymalne parametry pracy przy zachowaniu stabilności napięcia.

Jeśli szukasz efektywnego rozwiązania dla mniejszych instalacji, proponujemy inwertery fotowoltaiczne o mocy 4 kW. To urządzenia, pozwalające osiągnąć doskonałe wyniki w mniejszych systemach fotowoltaicznych.

Wybór inwertera fotowoltaicznego

Inwerter fotowoltaiczny odgrywa istotną rolę w każdym systemie PV, pełniąc funkcję jej centralnego elementu, bez którego nie mógłby on działać. Wybierając inwerter fotowoltaiczny, trzeba brać pod uwagę jego moc — musi pasować zarówno do całej instalacji, jak i zapotrzebowania na energię mieszkańców budynku.

Firma Alter Energia zapewnia doradztwo techniczne i najlepsze rozwiązanie dopasowane do charakterystyki konkretnej instalacji PV i lokalizacji. Korzystając z naszych usług, możesz mieć pewność profesjonalnej pomocy i sugestii odnośnie wyboru odpowiedniego modelu inwertera fotowoltaicznego.

Wydajne inwertery fotowoltaiczne

Nasze inwertery fotowoltaiczne zostały zaprojektowane z myślą o łatwej integracji z różnymi instalacjami. Są kompatybilne z wieloma rodzajami paneli i baterii, co sprawia, że można je z powodzeniem stosować w niemalże dowolnych konfiguracjach. Dodatkowo wdrożone rozwiązania zapewniają szybki start systemu, a także utrzymanie stabilnego napięcia i prądu, nawet w warunkach zmiennego natężenia światła słonecznego.

Dzięki zaawansowanym algorytmom śledzenia punktu mocy maksymalnej (MPPT), inwertery fotowoltaiczne potrafią efektywnie dostosować pracę do warunków panujących na danym obszarze. To gwarantuje uzyskiwanie maksymalnej ilości energii zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.

Inwertery fotowoltaiczne, Poznań — gwarancja satysfakcji

Zaufało nam już wielu klientów, którzy doceniają jakość naszych produktów, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Dla nas najważniejsza jest satysfakcja klienta, dlatego inwertery fotowoltaiczne oferowane przez nas są objęte gwarancją trwałości i bezawaryjności. Zastosowane zabezpieczenia chronią system przed przepięciami, zwarciami oraz innymi awariami. To powoduje, że są one nie tylko wydajne, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Jeżeli masz pytania dotyczące inwerterów fotowoltaicznych, chętnie na nie odpowiemy.

 

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda