Inwertery fotowoltaiczne

Inwertery fotowoltaiczne to innymi słowy falowniki. Falownik jest sercem całej instalacji fotowoltaicznej, odpowiadając za zamianę prądu stałego DC na prąd przemienny AC, wykorzystywany w sieciach domowych i przez wszystkie urządzenia domowe i nie tylko. Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie, niezawodnie i była wydajna, bardzo ważne jest umiejętne wybranie inwertera fotowoltaicznego. Urządzenie to powinny być dostosowane do wielkości całej instalacji, a także zapotrzebowanie na prąd oraz ilości produkowanej przez instalację energii. 

Jak działają inwertery fotowoltaiczne?

Działanie tego urządzenia jest takie samo jak działanie większości falowników. Panele fotowoltaiczne, które mogą być zainstalowane na dachu budynku, pochłaniają energię słoneczną, która zostaje przekształcona na prąd stały. Ten rodzaj prądu nie jest odpowiedni do zasilania telewizorów,  komputerów, oświetlenia, sprzętów AGD i RTV. Czym może grozić podłączenie takiego prądu do instalacji domowej? W najlepszym wypadku uszkodzeniem urządzeń. Aby prąd stały był „zdatny” do użytku w domu, konieczne jest jego zamienienie na prąd przemienny. Za to właśnie odpowiada inwerter fotowoltaiczny. Falownik pracuje przez cały czas, kiedy instalacja fotowoltaiczna działa. Aby korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej rzeczywiście były duże i aby inwestycja w nią szybko się zwróciła, niezbędne jest wyposażenie jej w umiejętnie wybrany falownik. Na szczęście z pomocą przychodzą liczne firmy instalatorskie oraz światowej sławy producenci urządzeń i akcesoriów PV, w tym również falowników.

Kiedy inwestować w inwertery fotowoltaiczne?

Zastanawiają się Państwo czy falowniki, jak i sama instalacja fotowoltaiczna jest Państwu potrzebna? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Konieczność zainwestowania pieniędzy w jej stworzenie to jedno. Jednak korzyści wynikające z posiadania to drugie. Instalacja fotowoltaiczna dzięki umiejętnie dobranym falownikom, może przynieść domu nieocenione korzyści. Uzyskiwana w ten sposób energia może być wykorzystywana do ogrzewania budynku zimą, podgrzewania wody, a także wykorzystywania w sieci elektrycznej, przy czym jej nadwyżka nie ulega zmarnowaniu, tylko jest oddawana do sieci operatora energetycznego, w zamian za preferencyjne ceny i zniżki na dalsze zużycie energii od dostawcy.

Odpowiadając na pytanie, kiedy inwestować w inwertery fotowoltaiczne, naszym zdaniem warto to robić już na etapie budowania nowego domu. Koszt stworzenia takiej instalacji będzie wówczas mniejszy, niż koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej w już istniejącym budynku. To wszystko dzięki temu, że otrzymujemy łatwy i niczym nieograniczony dostęp do ścian, dachu, sufitów, kanałów technicznych. Ponadto przewody zasilające itp. mogą zostać w prosty i estetyczny sposób zabudowane, będąc niewidocznymi dla oka. Panele fotowoltaiczne wcale nie muszą być mocowane na dachach domów, tak jak najczęściej się to wykonuje. Równie częstym miejscem ich montażu jest ogrodzenie budynku, a w przypadku dużych posiadłości, mogą na nich powstawać nawet tzw. farmy fotowoltaiczne. Panele są wówczas mocowane do specjalnych konstrukcji stalowych, umieszczane pod odpowiednim kątem, tak by pozyskiwać jak największą ilość promieni słonecznych.

9

Najlepsi producenci inwerterów fotowoltaicznych

Na rynku nie brakuje wysokiej klasy inwerterów fotowoltaicznych, produkowane przez znane na całym świecie firmy. Są one cenione za jakość swoich produktów i uznawane za wzór godny do naśladowania. Decydując się na nabycie markowych falowników do instalacji PV, podejmują Państwo najlepszą możliwą decyzję. Duża niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że inwertery fotowoltaiczne cenionych firm będą służyć przez długi czas, pomagając uzyskiwać darmową energię w Państwa domu. Jakie firmy są jednymi z najwyżej cenionych na rynku producentów falowników fotowoltaicznych? Przedstawiamy listę rekomendowanych producentów.

W ofercie firmy Alter Energia znajdą Państwo największy wybór inwerterów fotowoltaicznych w Polsce. Produkty tych firm różnią się wydajnością, wielkością, przeznaczeniem oraz ceną. Chcąc mieć pewność, że kupują Państwo najlepsze dla swoich potrzeb inwertery fotowoltaiczne, warto sięgnąć po produkty z pewnego źródła takiego jak nasza firma. Znajdą Państwo w nim olbrzymi wybór falowników PV dostępnych w konkurencyjnych cenach. Ponadto, w każdym przypadku klienci mogą liczyć na fachowe wsparcie i pomoc techniczną doradców od instalacji PV. W przypadku dalszych wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego falownika do instalacji fotowoltaicznej, odpowiedzi można szukać na specjalistycznych forach internetowych, prezentujących różnorodne testy i wiarygodne opinie użytkowników. Warto również pamiętać o tym, że decyzja o zakupie taniego i kiepskiej jakości inwertera fotowoltaicznego, może w krótkim czasie się zemścić. W jaki sposób? Awarią całej instalacji, zmniejszonej produkcji prądu lub koniecznością kosztownej wymiany starego falownika na nowy.

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda