Inwertery fotowoltaiczne

Inwertery fotowoltaiczne to innymi słowy falowniki. Falownik jest sercem całej instalacji fotowoltaicznej, odpowiadając za zamianę prądu stałego DC na prąd przemienny AC, wykorzystywany w sieciach domowych i przez wszystkie urządzenia domowe i nie tylko. Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie, niezawodnie i była wydajna, bardzo ważne jest umiejętne wybranie inwertera fotowoltaicznego. Urządzenie to powinny być dostosowane do wielkości całej instalacji, a także zapotrzebowanie na prąd oraz ilości produkowanej przez instalację energii. 

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Wynika to z chęci zmniejszenia należności za energię elektryczną, a także dbania o środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna działa na bazie schematu. Podstawowymi elementami instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, panele słoneczne oraz licznik dwukierunkowy. Panele zamieniają energię słoneczną w prąd, a licznik mierzy, ile jej wyprodukowano. Czym natomiast jest inwerter fotowoltaiczny i jakie funkcje pełni?

Inwerter fotowoltaiczny jest sercem całej instalacji i odpowiada za przekształcenie prądu stałego na prąd przemienny, który wykorzystywany jest w sieciach domowych. Najlepszy inwerter fotowoltaiczny to taki, który działa sprawnie i niezawodnie, a przy tym jest idealnie dostosowany do wielkości instalacji, zapotrzebowania na prąd oraz ilości produkowanej energii. Jak działają inwertery fotowoltaiczne?

9

Najlepsi producenci inwerterów fotowoltaicznych

Na rynku nie brakuje wysokiej klasy inwerterów fotowoltaicznych, produkowane przez znane na całym świecie firmy. Są one cenione za jakość swoich produktów i uznawane za wzór godny do naśladowania. Decydując się na nabycie markowych falowników do instalacji PV, podejmują Państwo najlepszą możliwą decyzję. Duża niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że inwertery fotowoltaiczne cenionych firm będą służyć przez długi czas, pomagając uzyskiwać darmową energię w Państwa domu. Jakie firmy są jednymi z najwyżej cenionych na rynku producentów falowników fotowoltaicznych? Przedstawiamy listę rekomendowanych producentów.

Inwertery fotowoltaiczne

Inwerter fotowoltaiczny to nic innego, jak serce całej instalacji fotowoltaicznej i dlatego jest tak ważnym elementem, który należy wybrać z wielką rozwagą. Jego moc powinna odpowiadać maksymalnej mocy elektrycznej generowanej przez panele fotowoltaiczne. Korzystając z naszych usług i produktów, możesz mieć pewność wyboru odpowiedniego rozwiązania do swojej przestrzeni.

Inwerter fotowoltaiczny – co warto wiedzieć?

Tylko dobrze dobrany inwerter sprawia, że fotowoltaika, w którą zainwestowałeś zapewne niemałe pieniądze, będzie korzystnym finansowo rozwiązaniem. Zapewnia on bowiem wydajną pracę instalacji. Z tego względu powinien być niezawodny, bezpieczny i wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Urządzenie to powinno być dostosowane do wielkości całej instalacji, a także zapotrzebowania na prąd oraz ilości produkowanej przez instalację energii.

Do wyboru są inwertery sieciowe, wyspowe i hybrydowe. Pierwsze z wymienionych nie posiadają własnych akumulatorów do gromadzenia energii. Jednak ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dostosowywania napięcia do tego płynącego w sieci. Z kolei inwerter prądu wyspowy nie łączy się z siecią. Posiada akumulator, do którego przekazuje całą energię. W naszej ofercie znajdują się również hybrydowe inwertery do fotowoltaiki korzystające zarówno z akumulatorów, jak i sieci energetycznej.

Inwerter do paneli fotowoltaicznych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając inwerter fotowoltaiczny, należy mieć przede wszystkim na uwadze jego moc. Musi być ona dobrana do całej instalacji, ale także specyfikacji budynku. Ważne jest również to, aby urządzenie charakteryzowało się dużą odpornością na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych i zanieczyszczeń.

Urządzenie to dobiera się ze względu na moc instalacji. W przypadku sieci o mocy niższej niż 3 kW stosuje się jednofazowe modele. Z kolei dla instalacji, których moc jest wyższa niż 3,6 kW, należy wybrać inwerter fotowoltaiczny trójfazowy. Niemniej ważny jest także dobór inwertera do sposobu podłączenia urządzeń pobierających najwięcej prądu. Ma to ogromne znaczenie dla optymalizacji produkcji energii.

Dlaczego warto zamówić inwerter fotowoltaiczny od Alter Energia?

Nasza firma działa w branży instalacji fotowoltaicznych od 2017 roku. Oferujemy kompleksowe usługi projektowania, montowania oraz konserwowania modułów odnawialnych źródeł energii. Jeśli chcesz zainwestować w fotowoltaikę, postaw na inwerter z naszej oferty, a wówczas będzie mieć pewność efektywnie działającej instalacji, a w razie jakichkolwiek problemów będziesz mógł skorzystać z naszego serwisu.

Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz inwestorów z Wielkopolski. Nasze instalacje pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Jest to jak najbardziej opłacalna i przyszłościowa inwestycja. Niemniej jednak wyłącznie dobrze wykonana sieć fotowoltaiczna i dobrze dopasowane do niej komponenty umożliwią efektywną produkcję energii. Wybierz usługi Alter Energii, a na pewno nie zawiodą one Twoich oczekiwań!

Co jeszcze potrzebne jest do budowy instalacji fotowoltaicznej?

Nie tylko inwerter fotowoltaiczny jest elementem potrzebnym do budowy sieci OZE. Kluczowe są wysokiej jakości ogniwa fotowoltaiczne, konstrukcja montażowa oraz kable, które łączą ze sobą poszczególne elementy. W Alter Energia wszystko, co jest potrzebne do budowy instalacji fotowoltaicznej, znajdziesz w jednym miejscu. Wykonane przez nas sieci charakteryzują się dużą wydajnością i niezawodnością. Są bezpieczne w użytkowaniu i służą swoim użytkownikom przez długi czas.

 

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda