Inwertery fotowoltaiczne

Inwertery fotowoltaiczne to innymi słowy falowniki. Falownik jest sercem całej instalacji fotowoltaicznej, odpowiadając za zamianę prądu stałego DC na prąd przemienny AC, wykorzystywany w sieciach domowych i przez wszystkie urządzenia domowe i nie tylko. Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie, niezawodnie i była wydajna, bardzo ważne jest umiejętne wybranie inwertera fotowoltaicznego. Urządzenie to powinny być dostosowane do wielkości całej instalacji, a także zapotrzebowanie na prąd oraz ilości produkowanej przez instalację energii. 

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Wynika to z chęci zmniejszenia należności za energię elektryczną, a także dbania o środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna działa na bazie schematu. Podstawowymi elementami instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, panele słoneczne oraz licznik dwukierunkowy. Panele zamieniają energię słoneczną w prąd, a licznik mierzy, ile jej wyprodukowano. Czym natomiast jest inwerter fotowoltaiczny i jakie funkcje pełni?

Inwerter fotowoltaiczny jest sercem całej instalacji i odpowiada za przekształcenie prądu stałego na prąd przemienny, który wykorzystywany jest w sieciach domowych. Najlepszy inwerter fotowoltaiczny to taki, który działa sprawnie i niezawodnie, a przy tym jest idealnie dostosowany do wielkości instalacji, zapotrzebowania na prąd oraz ilości produkowanej energii. Jak działają inwertery fotowoltaiczne?

9

Najlepsi producenci inwerterów fotowoltaicznych

Na rynku nie brakuje wysokiej klasy inwerterów fotowoltaicznych, produkowane przez znane na całym świecie firmy. Są one cenione za jakość swoich produktów i uznawane za wzór godny do naśladowania. Decydując się na nabycie markowych falowników do instalacji PV, podejmują Państwo najlepszą możliwą decyzję. Duża niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że inwertery fotowoltaiczne cenionych firm będą służyć przez długi czas, pomagając uzyskiwać darmową energię w Państwa domu. Jakie firmy są jednymi z najwyżej cenionych na rynku producentów falowników fotowoltaicznych? Przedstawiamy listę rekomendowanych producentów.

Panel fotowoltaiczny z inwerterem

Panele słoneczne, które najczęściej montowane są na dachu budynku, pochłaniają energię słoneczną, produkując prąd stały. Ten rodzaj prądu nie może być bezpośrednio wykorzystywany do zasilania sprzętu elektronicznego czy oświetlenia, dlatego niezbędne jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych z inwerterem. Inaczej urządzenia RTV i AGD mogą ulec uszkodzeniu. Inwerter fotowoltaiczny zmienia prąd stały na przemienny, aby móc bez obaw wykorzystywać go w domu i firmie do zasilania urządzeń, ogrzewania pomieszczeń czy wody.

Istnieje wiele rodzajów inwerterów fotowoltaicznych. W przypadku przydomowych instalacji Odnawialnych Źródeł Energii, najczęściej montuje się jednofazowy inwerter fotowoltaiczny, który wystarcza do przetwarzania niewielkich ilości prądu stałego na przemienny. Specjaliści z wielkopolskiej firmy Alter Energia pomogą Państwu dobrać odpowiedni rodzaj i moc inwertera fotowoltaicznego, aby był możliwie najbardziej wydajny.

Instalacja fotowoltaiczna inwerter Wielkopolska

Alter Energia to firma, która działa w branży instalacji fotowoltaicznych od 2017 roku, stale poszerzając grono zadowolonych klientów. Oferujemy kompleksowe usługi projektowania, montowania oraz konserwowania modułów Odnawialnych Źródeł Energii. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz inwestorów z Wielkopolski. Zainwestowanie w panele fotowoltaiczne z inwerterem pozwoli Państwu w znacznym stopniu obniżyć rachunki za prąd, a z czasem nawet całkowicie zrezygnować z usług zewnętrznych dostawców. Jest to więc opcja zdecydowanie opłacalna i przyszłościowa. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Wielkopolski, abyśmy mogli zaproponować możliwie najlepsze rozwiązania OZE oraz stworzyć kosztorys usługi.

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda