Projekt instalacji fotowoltaicznej Poznań

Instalacje fotowoltaiczne nieustanie zyskują na popularności, stając się częstą alternatywą w opozycji do tradycyjnego sposobu pozyskiwania energii. Będąc na etapie planowania inwestycji w postaci instalacji fotowoltaicznej do swojego domu lub budynku firmowego, warto skorzystać z pomocy doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Fachowcy zajmujący się projektowaniem i rozkładaniem elementów instalacji fotowoltaicznych, doradzą najbardziej optymalne rozwiązania do Państwa indywidualnych potrzeb, równocześnie biorąc pod uwagę założenia budżetowe.

Szukasz sposobu na obniżenie rachunków za prąd, uniezależnienie się od dostawców energii i ochronę środowiska? Postaw na fotowoltaikę! Odnawialne źródła energii to przyszłość, a fotowoltaika jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku OZE. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna to gwarancja jej wydajności, bezpieczeństwa i długowieczności.

Alter Energia to ekspert w dziedzinie projektowania instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi, które obejmują analizę techniczno-organizacyjną, w tym obliczanie mocy instalacji fotowoltaicznej, projektowanie, montaż, uruchomienie oraz obsługę PV. Jeśli szukasz profesjonalnego rozwiązania, to jesteś we właściwym miejscu — dopasujemy nasz plan działania do potrzeb i możliwości każdego Klienta.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych – Poznań

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych (PV) to kompleksowy proces, który obejmuje szereg czynności mających na celu stworzenie optymalnego i wydajnego systemu pozyskiwania energii słonecznej.

Poniżej prezentujemy główne etapy projektowania instalacji fotowoltaicznej.

  • Audyt energetyczny — analizujemy zapotrzebowanie na energię na podstawie rachunków za prąd, dokonujemy pomiarów w instalacji elektrycznej, oceniamy potencjał dachu do montażu paneli fotowoltaicznych.

  • Dobór komponentów — dobieramy odpowiednie panele fotowoltaiczne oraz falownik o optymalnej mocy i sprawności, a także pozostałe elementy systemu, takie jak okablowanie, konstrukcja montażowa, zabezpieczenia itp.

  • Opracowanie schematu — projektujemy instalację fotowoltaiczną z uwzględnieniem wszystkich komponentów. Dzięki prawidłowemu obliczaniu mocy instalacji fotowoltaicznej możemy zapewnić, że system będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię domu lub firmy. Ponadto sporządzamy dokumentację techniczną systemu.

  • Uzgodnienia i pozwolenia — zgłaszamy projekt instalacji fotowoltaicznej do właściwego organu administracji budowlanej.

Nasi specjaliści są do dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu, oferując fachowe doradztwo i pomoc. Dobierzemy rozwiązania dopasowane do Twoich możliwości finansowych, zapewniając jednocześnie wysoką jakość. Co więcej, dostosujemy komponenty i miejsce montażu tak, aby tworzyły spójną całość z architekturą budynku.

Kto może projektować instalacje fotowoltaiczne?

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna będzie produkować więcej energii elektrycznej i generować większe oszczędności. Jednakże zgodnie z obowiązującymi przepisami projekt taki może wykonać osoba posiadająca:

  • uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych elektroenergetycznych – wydawane są one przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa (PIIB);

  • certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie systemów fotowoltaicznych – dokument ten potwierdza wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, montażu i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych.

Pozwolenie na budowę jest niezbędne dla wszystkich systemów fotowoltaicznych o mocy przekraczającej 50 kW, niezależnie od miejsca ich montażu. Co więcej, szczegółowy projekt z rozmieszczeniem paneli jest konieczny w przypadku wszystkich systemów PV, których moc przekracza 6,5 kW.

Projekt instalacji fotowoltaicznej wymaga wiedzy, doświadczenia i precyzji. Współpraca z nami to gwarancja dokładności i indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Zaufaj nam i zyskaj pewność, że Twoje panele słoneczne będą działać bezawaryjnie przez lata.

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 16
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu Alter – Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.14 lub 15
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy