SunPower

Moduły SunPower – Spokój umysłu zaczyna się od najlepszej technologii

Producent SunPower

Od 1985 r. SunPower jest liderem globalnych innowacji w dziedzinie energii słonecznej. Dzięki dostępnym panelom solarnym o najwyższej wydajności – panele słoneczne SunPower® konsekwentnie dostarczają więcej energii i długotrwały spokój. SunPower to wybór energii słonecznej dla większej liczby właścicieli domów i firm na całym świecie.

 

Fakty o SunPower
 • 1970  Nasz rekord innowacji w dziedzinie energii słonecznej rozpoczął się prawie cztery dekady temu, kiedy nasz współzałożyciel, dr Richard Swanson, rozważał sposoby radzenia sobie z kryzysem naftowym. W tym czasie ogniwa słoneczne były używane na satelitach, co było intrygujące. Jego wyzwaniem technicznym było ustalenie, w jaki sposób uczynić komórki bardziej opłacalnymi. Zaczął więc poszukiwania, które prawie 40 lat później pomogły firmie SunPower stać się liderem w produkcji energii słonecznej na skalę mieszkaniową, komercyjną i na skalę przemysłową.

 • Do 1985 roku dr Swanson (który wówczas był profesorem inżynierii elektrycznej w Stanford) otrzymał granty od Instytutu Badań Energii Elektrycznej i Departamentu Energii USA na wsparcie jego badań nad energią słoneczną. Dzięki tym funduszom – a także wsparciu finansowemu dwóch firm venture capital – firma SunPower została oficjalnie włączona w kwietniu 1985 r.

 • W latach 90. SunPower otrzymał początkowe finansowanie od Associate Venture Investors and Technology Funding oraz umowę badawczo-rozwojową od EPRI i US DOE. Technologia słoneczna SunPower została wykorzystana do zasilania niektórych z najbardziej innowacyjnych aplikacji do samochodów wyścigowych i samolotów wykorzystujących energię słoneczną.
 • 1990 SunPower otrzymuje początkowe finansowanie od Associate Venture Investors oraz umowę badawczo-rozwojową od EPRI i amerykańskiego Departamentu Energii.
 • 1993 Kontakt zwrotny SunPower, wysokowydajne ogniwa słoneczne zasilają samochód Hondy w wyścigu samochodowym w całej Australii, pokonując zwycięzcę drugiego miejsca o jeden dzień.
 • 1997 Wysokowydajne ogniwa słoneczne SunPower zasilają Pathfinder NASA, bezzałogowy, zdalnie sterowany samolot o dużej mocy wykorzystujący energię słoneczną.
 • 2000 Ta dekada była wypełniona wieloma osiągnięciami i kamieniami milowymi dla SunPower. Firma została publicznie notowana na NASDAQ, a dyrektor generalny Tom Werner wprowadził firmę na nowy poziom. SunPower ustanowił nowe światowe rekordy wydajności ogniw słonecznych.
 • 2001 Nasze rekordowe w skali światowej ogniwa słoneczne A-300 zasilają projekt Helios NASA, osiągając rekordową wysokość 96 863 stóp.
 • 2002 Cypress Semiconductor Board zainwestuje 8 milionów dolarów w SunPower.
 • 2003 SunPower rekrutuje Toma Wernera na stanowisko CEO, aby przenieść firmę na wyższy poziom.
 • 2004 Nasz pierwszy zakład produkcyjny (Fab 1) jest dostępny online na Filipinach, a pierwsza elektrownia w skali przemysłowej jest dostępna w Bawarii.
 • 2005 Udana wstępna oferta publiczna napędza nowy wzrost i ugruntowaną pozycję na rynku energii słonecznej.
 • 2007 SunPower rozpoczyna produkcję seryjną swojego rekordowego, wysokowydajnego ogniwa słonecznego, osiągając średnią wydajność konwersji 22,4%. SunPower przejmuje PowerLight, dzięki czemu powstaje pionowo zintegrowana firma obsługująca rynek elektrowni na rynku mieszkaniowym, komercyjnym i energetycznym. Drugi zakład produkcyjny (Fab 2) o mocy 330 MW na 10 liniach jest dostępny online na Filipinach.
 • 2008 SunPower ogłasza rekordowy na świecie monokrystaliczny krzemowy prototyp ogniwa słonecznego o wydajności 23,4%.
 • 2009 Prezydent Obama poświęca system elektrowni słonecznej SunPower o mocy 25 MW na instalację Desoto w Florida Power & Light’s. PlanetSolar wybiera wysokowydajne ogniwa słoneczne SunPower do zasilania największego na świecie katamaranu słonecznego.
 • Ta dekada była wypełniona wieloma osiągnięciami i kamieniami milowymi dla SunPower. Firma została publicznie notowana na NASDAQ, a dyrektor generalny Tom Werner wprowadził firmę na nowy poziom. SunPower ustanowił nowe światowe rekordy wydajności ogniw słonecznych.
 • 2010 SunPower ogłasza rekordową w skali światowej prototyp ogniwa słonecznego z monokrystalicznego krzemu o wydajności 23,4 $.
 • 2011 Partner Total SA i SunPower w celu stworzenia nowego światowego lidera w branży solarnej. Technologia ogniw słonecznych SunPower® Maxeon® napędza Solar Impulse, prototypowy samolot solarny, który po raz pierwszy w historii lotnictwa osiąga sukces przez 26 kolejnych godzin zasilanych wyłącznie energią słoneczną. SunPower wprowadza C7 Tracker, który koncentruje moc słońca siedem razy, aby osiągnąć najniższy poziom wyrównywania kosztów energii elektrycznej (LCOE) dla elektrowni słonecznych na skalę przemysłową.
 • 2013 Solar Impulse, zasilany energią słoneczną samolot napędzany ogniwami słonecznymi SunPower, z powodzeniem lata po Ameryce. SunPower i US Bancorp łączą siły, aby zaoferować finansowanie „Zero-Down” i bezpośrednią gwarancję wydajności od producenta. SunPower ogłasza przejęcie Greenbotics, Inc. w celu zaoferowania robotycznych produktów i usług do czyszczenia paneli słonecznych dla dużych elektrowni słonecznych.
 • 2014 SunPower osiąga kamień milowy w produkcji, produkując miliardowe ogniwa słoneczne. Panele słoneczne SunPower otrzymały certyfikat Cradle to Cradle Certification dla zrównoważonych procesów produkcyjnych. Pierwsza i jedyna firma solarna, która osiągnęła to uznanie. SunPower przejmuje SolarBridge Technologies, Inc., za wysokowydajną technologię mikroinwertera, która oferuje elastyczność projektowania systemu i niższe koszty instalacji. SunPower inwestuje w zintegrowane rozwiązania technologiczne, aby pomóc klientom zarządzać kosztami energii, wzmacniając rozwój firmy i oferując rozwiązania Smart Energy dla klientów indywidualnych, komercyjnych i użytkowych.
 • 2015 First Solar i SunPower ogłaszają publiczne złożenie oświadczenia o rejestracji dla proponowanej pierwszej oferty publicznej YieldCo. SunPower świętuje swoje 30-lecie.
Zalety SunPower
 • Globalna siedziba główna w Dolinie Krzemowej od 1985 roku
 • Całkowita energia słoneczna wytworzona> 18 000 000 MWh
 • Zdywersyfikowany globalny portfel wiodących rynków energii słonecznej na rynku mieszkaniowym, komercyjnym i użyteczności publicznej
 • Najwyższej wydajności na świecie panele słoneczne z technologią ogniw SunPower® Maxeon
 • Ponad 750 patentów na technologię solarną.

Do ceny należy doliczyć koszty pakowania i wysyłki, ustalane indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia.

Przy zamówieniach 200 kW zapytaj o cenę!

Kontakt

+48 61 814 65 57

ALTER ENERGIA Sp. z o.o.
ul. Pocztowa 13
62-080 Tarnowo Podgórne

Zbigniew Wasielewski
Pełnomocnik Zarządu ds.OZE
Prezes Zarządu
Alter Energia Sp. z o.o.

Tel:  61 8 146 557  w.23
Tel. kom. + 48 606 370 799
Email: oze@altersa.pl

Formularz kontaktowy

Zgoda

Zgoda

Zgoda