Jeśli chcesz obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej, najlepiej skorzystaj z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Chcesz zrobić to samodzielnie i poznać przynajmniej szacunkowe dane? Zwróć uwagę na kalkulator instalacji fotowoltaicznej. Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i pozwala szybko sprecyzować informacje potrzebne do wyboru konkretnych paneli fotowoltaicznych oraz dodatkowych elementów systemu. Można także skorzystać ze specjalnego wzoru na moc instalacji fotowoltaicznej. W artykule przedstawimy to rozwiązanie, jak również poruszymy temat opłacalności inwestycji w fotowoltaikę.

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Projektowanie instalacji fotowoltaicznej wymaga posiadania konkretnych informacji, m.in. rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie, ale także bieżącego comiesięcznego zużycia prądu. Dzięki tym parametrom można zaprojektować odpowiednią sieć fotowoltaiczną, ale także oszacować oszczędności uzyskane z jej użytkowania. Na wielu stronach internetowych z łatwością można znaleźć kalkulator instalacji fotowoltaicznej. Dla osób, które chcą posłużyć się innym sposobem, przygotowaliśmy specjalne wzory.

Najpierw pomnóż kwotę rachunku miesięcznego w zł x 12 miesięcy, a uzyskany wynik pomnóż przez 2. Następnie podziel przez produkcję roczną z kW. W ten sposób uzyskasz moc instalacji fotowoltaicznej. Wzór wygląda odrobinę inaczej, jeśli chodzi o większe zużycie energii zimą. Wygląda on w ten sposób: kwota rachunku miesięcznego w zł x 12 miesięcy x 2,1 ÷ produkcję roczną z kW = moc instalacji fotowoltaicznej. Jeszcze inaczej będzie wyglądało oszacowanie mocy w przypadku, gdy znasz roczne zużycie energii. Jeśli obliczenie mocy instalacji fotowoltaicznej sprawia Ci trudność, skontaktuj się z Alter Energia.

Sprawdź również:  Czy panele fotowoltaiczne są szkodliwe dla zdrowia?

Czy sieć fotowoltaiczna jest nadal opłacalna?

Nie tylko kalkulator instalacji fotowoltaicznej jest w stanie dowieść, że fotowoltaika to nadal bardzo opłacalne rozwiązanie. Mimo zmian w systemie rozliczania osób produkujących energię i będących zarazem jej konsumentami, fotowoltaika to prężnie rozwijający się sektor i pomysł na niższe rachunki za prąd. Posiadanie własnej sieci to korzystne rozwiązanie, z którego korzystają zarówno osoby prywatne w swoich domach, jak i przedsiębiorcy. W Alter Energia znajdziesz kompleksową pomoc, produkty oraz usługę montażu i konserwacji instalacji fotowoltaicznej. Na rynku usług w dziedzinie fotowoltaiki firma ta istnieje od wielu lat. Bogate doświadczenie i setki wykonanych sieci to gwarancja wyboru odpowiedniego usługodawcy.